Prawdopodobnie na początku siedemnastego wieku utworzono osadę Karwieńskie Błoto na terenach uprzednio określanych jako bagniska w okolicy Karwi (karwieńskie błota). Poczynili to kolonizatorzy z Fryzji - doświadczeni w budowie wiosek na obszarach bagiennych i zalewanych przez morze. Wieś wzniesiono zgodnie z holenderskimi projektami - budynki budowano w dwóch szeregach, a pobliże osuszono. Budowano tu domy i zabudowania gospodarskie w konstrukcji szachulcowej. Do dziś zachował się budynek z końca XVIII-tego w. - na nieszczęście został niejednokrotnie przebudowany oraz utracił swój początkowy klimat. Potomkowie "Olendrów" zamieszkiwali te tereny aż do końca Drugiej Wojny Światowej - kiedy zostali wysiedleni do Niemiec. Po dawnych osadnikach pozostały w tym miejscu szczątki cmentarza.
Współczesne Karwieńskie Błota to 2 wsie. Karwieńskie Błoto Pierwsze to dawniejsza wieś, położona w większej odległości od Bałtyku, przy zasadniczym szlaku komunikacyjnym, przed wjazdem do Karwi. Jest to w pewnej mierze tańszy wariant noclegowy dla wczasowiczów, którzy - planując ekonomiczne urlopy - mają ochotę korzystać z pięknej, piaszczystej plaży oraz atrakcji i rozrywek w Karwi. Odległość od Karwieńskiego Błota Pierwszego do morskiego brzegu wynosi powyżej dwóch kilometrów. Krótsza trasa prowadząca na plażę wiedzie brzegiem miejscowości Karwieńskie Błoto Drugie, które jest zlokalizowane bliżej morza. W obu tych wioskach dopiero w latach siedemdziesiątych XX stulecia zaczęła się rozwijać turystyka. Wioski proponują sielski, uspokajający wypoczynek, jednocześnie proponując zwykłe wakacyjne atrakcje w ościennej Karwi.
W Karwieńskim Błocie bez trudności wynajdą Państwo przystosowaną do Waszych wymagań propozycję noclegową - sprawdź ofertę noclegową TUTAJ.
Inne Atrakcje Turystyczne
Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice